Březen 2017

Saturnin

20. března 2017 v 6:00 Divadlo? Proč ne..
Divadelní hra podle stejnojmenné knihy, filmu, seriálu. Sama jsem knihu nečetla a filmy/seriály také neviděla a cestou jsem se ptala mámy, o čem to vlastně je. A to jsem lístky kupovala já (Ježíšek). Dost jsem se bála vzhledem k tomu, že chodím hlavně na balety, ale kdybych si měla vybrat, jaké představení bych musela sledovat po celý život, vybrala bych si právě toto představení. A to si nedělám srandu.Zkouknuto I Únor 2017

13. března 2017 v 6:00 Filmy sem, filmy tam
V únoru jsem si uvědomila, že poslední dobou se absolutně nedívám na filmy. Možná to bylo tím, že do konce dubna toho mám hodně, nebo tím, že sleduji více seriály, než filmy. A tak jsem se to snažila napravit. Bohužel, jak sami můžete vidět, dopadlo to docela bídně- 6 filmů. Také jsem měla v plánu se kouknout na co nejvíce oscarových nominací, ale to mi taky nevyšlo. Což mě přivádí k otázce. Jak jste spokojeni s letošními vítězi? Já nebyla spokojena ani s letošními nominacemi, protože mi přijdou oproti minulým velmi slabé. Ale Moonlight jsem viděla a fanoušek nejsem. No, o tom se rozepíšu později.Zpívej! 4/5


Jak už jsem několikrát zmiňovala, tak jsem milovníkem animáků a pohádek a trailer mi přišel zajímavý, tak jsem se rozhodla, že se na to podívám. Mně se to velmi líbilo a byla jsem ráda, že to není až tolik depresivní jako většina dnešních animáků. Bylo tam mnoho narážek, které by menší děti asi nepochopily, ale tak už to bývá. Hodněkrát jsem se i nahlas zasmála a to beru jako úspěch. I přesto tomu nemůžu dát plný počet bodů, protože něco tomu chybělo.

Moonlight 3/5A dostáváme se k tomu oscarovému filmu. Jak jsem říkala v úvodu fanoušek nejsem. Tento film mi nepřipadal ničím zajímavým. Shrnula bych, že je to o násilí, drogách, sexu a černoších. Na tyto témata je prostě dalších x filmů a sama nechápu, jak se to mohlo dostat na Oscary. Opravdu se omlouvám všem příznivcům, ale prostě tento film je podle mého opravdu špatný.

La la land 4/5


Tady máme zase klasický romantický příběh, ale aspoň to ozvláštnili tím, že z toho udělali muzikál. Zde musím dát i plus za výborné herecké obsazení, protože kdo nemá crush na Rayna Goslinga? Já po tomto filmu ano. A úžasná Emma Stone? Nemám slov. Musím říct, že jsem více fandila La la landu, ale co se dá dělat. Jo a ty písničky jsou úplně úžasné.

Prci, prci, prcičky 1,2 3/5


Přiznávám se. Je to poprvé, co jsem tuto komedii viděla. Popravdě bych si na ni ani nevzpomněla, ale našla jsem nějaký seznam komedií, které bych měla vidět a právě tam bylo napsané toto. Musím říct, že je to dobrá komedie na takové to dívání, nedívání. V některých částech jsem se pobavila v jiných ne,a proto to hodnotím jako takovou průměrnou komedii.

Fakjů pane učiteli 3/5Na tento film jsme koukali ve škole a myslím, že učitelka se tomu smála víc než my. Což mi připadalo velmi vtipné a tak jsem se smála tomu faktu a ne tomu filmu. Ale ani tento film nebyl špatný, ale mám prostě pocit, že je strašně málo komedií, u kterých se opravdu od srdce pobavíte. Ale to je můj problém.

Pokud by toto četla nějaká hodná dušička a poradila mi nějakou dobrou komedii, tak bych byla velmi ráda, děkují.

Na co se v březnu třesu

6. března 2017 v 18:15 Třesavka
FILMY


Ballerína

Eric Summer Éric Warin
Animovaný, Dobrodružný, Rodinný, Muzikál

Je to tady! Film, na který se těším už od prosince! Jsem neskutečný nadšenec baletu, muzikálů a animáků, takže mám pocit, že to bylo stvořené přímo pro mě. Jen se bojím, že to bude na úrovni dnešních animáků, což znamená špatná. Ale uvidíme, jaké to nakonec bude.
Logan: Wolverine
James Mangold
Akční, Drama, Sci-fi

Nebyla bych to já, kdybych do tohoto článku nedala filmovou novinku od Marvelu. Zrovna Logan patří mezi mé oblíbené postavy a tak není divu, že se na tento film tolik těším. Podle popisu to vypadá opravdu zajímavě, takže uvídíme, co se z toho nakonec vyklube.


Skrytá čísla
Theodore Melfi
Drama

Popravdě jsem netušila, že tento film má vůbec vyjít a podle popisu mě nezaujal, takže jsem hodně přemýšlela jestli ho sem vůbec dát. Poté jsem zjistila, kolik tento film má nominací na Oscara a to mě přinutilo se kouknout na trailer. A velmi jsem se spletla. Na konci jsem jen seděla s otevřenou pusou a husí kůží a říkala si, že bez tohoto filmu by ten článek nebyl kompletní.Kráska a zvíře
Bill Condon
Fantasy, Romantický, Muzikál

Přijde mi, že tato pohádka o princeznách měla nejhezčí písničky (ještě s Popelkou). A sama jsem vždy měla Krásku a Zvíře mezi oblíbenými pohádkami a sama nevím proč. Velmi se těším na výkon Emmy Watson a konečně jí poznáme i z jiné stránky než jako Hermionu. Takže snad to bude stát za to!Šmoulové: zapomenutá vesnička
Kelly Asbury
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy, Komedie, Rodinný


S pohádkami, jakoby se v březnu roztrhl pytel. Avšak já, jako pohádkomil si vůbec nestěžuji. Šmoulové patří k dětství, snad každého z nás. Miluji ten trailer, u kterého jsem se v kině rozesmála natolik, že se mě lidé vedle mě lekli. Protože předchozí díl se mi velmi líbil a byl také s vynikajícím obsazením tak doufám, že tento díl nezklame.

Události
31.3. Začátek baseballové extraligy!
Sny a cíle
Navštívit Holandsko-projet se lodí, projet se na kole, navštívit dům Anny Frankové, Van Gogh museum, vykoupat se v Severním moři, ochutnat sledě, navštívit Španělsko, Portugalsko, Island, vidět polární zář, koupit si špičky, být přijatá na střední/ gymnázium, udělat maturitu, vyjít ze základní školy, udělat rozštěp, udělat šňůru, jít do divadla na Carmen, labutí jezero, Saturnin, udělat si řidičák, jít stanovat, jet do Prahy, naučit se surfovat, naučit se na bruslích, naučit se na skateboardu, oslavit 15-tiny s kamarády, jít na kurz herectví, sníst v Itálii celou pizzu, jet do Prahy,